cabriolet v zimes nadcházejícím jarem mě začaly svrbět peníze a přemýšlím o koupi ojetého cabria. vítr ve vlasech musí být skvělý ale! co v zimě? dá se s tím jezdit v zimě? nemám strach, že v tom bude zima, to myslím není problém, ale spíš co na to ta plátěná střecha? netrpí? nedá se v zimě snadno poškodit?

cabriolet v zime Vu sur i.ytimg.com

cabriolet v zime Vu sur bazos.cz

mai nehrozí zima, neobtěžuje hluk, karoserie je bezpečnější a při parkování venku se nemusíte bát, že plátěnou střechu někdo poškodí a auto snadno vykrade. bmw cabrio. a to představení, když někde střechu natahujete či stahujte v automobilovém světě je máloco tak efektní. to jsou důvody, proč  ten vznikl zejména kvůli přání celoročního provozu kabrioletů s plátěnou střechou (tzv. soft top), která v zimních podmínkách velmi trpí, jízda s a větší skladnost, což je také hlavním důvodem, proč se plátěné střechy udržely dodnes i v luxusních modelech jako maserati grancabrio či bmw cabrio.

cabriolet v zime Vu sur 1gr.cz

zima nebude ani v mrazech °c. jestli má cabrio zesílené topení oproti serii teda nevím, ale v zimě jsem si nijak oproti ostatním nepřitápěl a nepozoroval žádné omrzání okýnek a pod. u origo plátěné (kožené) střechy je samozřejmě termofolie. nejvíce info ti sdělí na cabriolety, najdi si tam  staci ti naimpregnovat strechu :) mozes jazdit aj v zime bez problemov a dokonca by som povedal ze je v tom aute teplejsie ako v normalnom.. ale to bude asi tym ze mam vrstvu platenu strechu. ale aj tak mozes v pohode parkovat aj vonku, len pozor na zlodejov do kabria sa dostanu dost lahko.

cabriolet v zime Vu sur autoforum.cz

cabriolet v zime Vu sur img.yauto.cz

neznám pro to nic lepšího, než vytáhnout z pelechu kabriolet, stáhnout z něj střechu a protáhnout mu faldy po zimě. poněkud rovnou jsem vynechal ty, které připouštějí mytí střechy ve „speciálním programu kabriolet “ v myčce. nicméně, údržba střechy kabrioletu je v podstatě jednoduchá záležitost. mai dobře prohlédněte zejména švy a také místa spoje se zadním oknem, kde může pronikat voda. někdy nefunguje motor elektrického ovládání střechy, stává se tak třeba u fordu escort cabrio. na vině přitom nemusí být vadný motor.v případě elektrohydraulického mechanismu to může být dáno chybějící 

cabriolet v zime Vu sur bazos.cz

a nemusi bit ani leto. ja jazdim otvoreno uz od februara. v zime je to tiez uplna pohodicka, jedina nevihoda je ze auto richlejsie vichladne, lebo teplo richlo unika. ale zaas na druhej strane skoro kazdy cabriolet ma vihrievanie sedadiel. ked si das hore okna namontujes windshot, mozes ist otvorenou strechou aj pri °c. (napr. volvo c, bmw cabrio, renault megane cc a pod.) pokiaľ však nepotrebujete v kufri prevážať kopu nepotrebných vecí, dokážete s otvoreným autom žiť aj po celý rok. v zime v teplotách pod stupňov sa však neodporúča „soft“ strechy skladať pretože pri ohýbaní môže materiál popraskať.

cabriolet v zime Vu sur bazos.cz

saab . cabriolet: Čeká nás severská zima a sobi jsou připraveni. sob čili saab ve verzi s . l šestiválcem se v krabově garáži jednou v minulosti objevil a byl mi opravdu věrným společníkem. auto stále slouží, nezmizelo nikde na pohřebišti této slavné, leč dnes již odpočívající firmy. schválně 

cabriolet v zime Vu sur autobible.euro.cz

cabriolet v zime Vu sur media.garaz.cz

cabriolet v zime Vu sur ipravda.sk